Akademia Fleet Managera na Mazurach | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

Akademia Fleet Managera na Mazurach

-A +A
Logo firmy T-matic Systems

T-matic Systems, dostawca systemu kontrolingu TiMS (T-matic Management System) umożliwiającego kontrolę i zarządzanie firmową flotą pojazdów, jest partnerem Regat Flotowych, która odbywają się w ramach Akademii Fleet Managera w dniach 16-17 czerwca na Mazurach.

Okazja do spotkania menedżerów flot jest podwójna. Podczas konferencji odbędzie się szkolenie w ramach Akademii Fleet Managera, którego tematem przewodnim będą aspekty prawne w likwidacji szkód. Uczestnicy spotkania zapoznają się z takimi tematami jak: oględziny uszkodzonego pojazdu, porównanie trzech platform do wycen szkód komunikacyjnych, pojęcie szkody całkowitej (czy występuje przy OC p.p.m.), określenie wartości pojazdu przed i po szkodzie, wyzwolenie poduszek powietrznych oraz nowe rozwiązania komunikacyjne.

Ale to nie wszystko – uczestnicy spotkania wezmą udział w Regatach Flotowych. Fleet managerowie sprawdzą na Mazurach swoje umiejętności prowadzenia, ale nie samochodów, tylko żaglówek. Uczestnicy przejdą również szkolenie z pierwszej pomocy dzięki Pokojowemu Patrolowi WOŚP.

Oczywiście podczas spotkania w ramach cyklu Akademia Fleet Managera nie mogło zabraknąć tematyki motoryzacyjnej. Pierwszy dzień spotkania był poświęcony na obcowanie uczestników spotkania z flagowymi modelami samochodów podczas gry miejskiej w okolicy Rucianego Nidy. Łącznie każda drużyna musiała zdobyć punkty w ośmiu miejscach wskazanych na mapce. W charakterystycznych dla tego rejonu miejscach uczestnicy gry wielokrotnie musieli wykorzystać wyposażenie lub funkcjonalności samochodów aby zaliczyć zadanie (np. linka holownicza, apteczka, nawigacja). Niezbędna okazała się również znajomość wymiarów pojazdów, którymi poruszać się gracze, a nawet współrzędnych geograficznych.

T-matic Systems wyposażył pojazdy w rozwiązanie TiMS Plug and Drive, czyli urządzenia monitorujące ich pracę. Pozwoli to uzupełnić ranking o dodatkowe parametry oceny przejazdów. Co będziemy oceniać? To na razie tajemnica. Uczestnicy dowiedzą się o wszystkim dopiero po wykonanych zadaniach.

Drugiego dnia umiejętności zarządzania flotą zostaną poddane egzaminowi podczas regat flotowych. W regatach weźmie udział 12-16 drużyn, które tworzyć będą fleet managerowie należący do Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych pod przewodnictwem przedstawiciela importera lub dostawcy produktów/usług flotowych.

T-matic Systems jest spółką należącą do Grupy Arcus. Jest wiodącym na rynku polskim dostawcą usług telematycznych dla biznesu i energetyki.