Monitoring flot w fleet.com.pl | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

Monitoring flot w fleet.com.pl

-A +A
Logo Fleet.com.pl

Portal fleet.com.pl poświęcony tematyce flot samochodowych opisuje w artykule “Monitoring flot 2.0” najnowsze trendy na rynku w tym zakresie. W artykule opisywany jest T-matic Systems, dostawca systemu monitorowania T-matic Management System.

Jak możemy przeczytać w artykule “Monitoring flot 2.0” w zakresie monitorowania flot miał miejsce ogromny postęp w ostatnich latach. Jeszcze półtorej dekady temu pojazdy były lokalizowane z dokładnością ok. 100 metrów, systemy były skomplikowane w obsłudze, nie posiadały dodatkowych funkcji poza usługą lokalizacji.

Nowoczesny monitoring flot za pomocą zaawansowanych systemów informatycznych pozwala na pełną kontrolę posiadanej floty. Menedżer floty na dowolnym urządzeniu (komputer, tablet lub telefon) może mieć dostęp do takich informacji jak położenie pojazdów, status wykonywanego zadania, prędkość czy poziom paliwa. Dobrze zaprojektowany i wdrożony system monitoringu pozwala nie tylko nadzorować pracę kierowców i zmniejszać ryzyko nadużyć, ale przede wszystkim na optymalizację. Monitoring zapewnia spadek zużycia paliwa, umożliwia lepsze planowanie tras i organizację pracy.

Bardzo zmieniły się też urządzenia wykorzystywane w pojazdach. Obecnie monitoring flot nie wymaga modułów zajmujących miejsce przy desce rozdzielczej. Portal fleet.com.pl opisuje oferowane przez T-matic Systems niewielkie urządzenie wpinane w złącze OBD II. Mimo niewielkich rozmiarów jest to w pełni funkcjonalna część systemu monitoringu.

Według przedstawiciela działającej w branży monitorowania flot firmy Cartrack Polska rosnące floty pojazdów w firmach oraz coraz większa dojrzałość decydentów powodują, że rynek stale rośnie.

Pełna treść artykułu znajduje się na portalu fleet.com.pl:

http://fleet.com.pl/fleet/publikacje/magazyn-fleet/monitoring-flot-2-0/

T-matic Systems SA