PB: Outsourcing kopiarek, dzierżawa drukarek a koszty uzyskania przychodu | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

PB: Outsourcing kopiarek, dzierżawa drukarek a koszty uzyskania przychodu

-A +A
Logo Pulsu Biznesu

Puls Biznesu przekonuje na swoich łamach, że coraz więcej przedsiębiorców zamiast kupować maszyny, pojazdy czy sprzęt komputerowy, decydują się na różne formy dzierżawy. Dlaczego?

- „Korzyści z takiego rozwiązania jest kilka. Pieniądze mogą pochodzić z bieżących środków obrotowych, a stosunkowo niewielki koszt usługi w porównaniu z jednorazowym wydatkiem zakupowym i rozłożenie należności w czasie nie wpływają negatywnie na płynność finansową. Co więcej: opłaty za dzierżawę traktowane są w całości jako koszt uzyskania przychodu, w związku z czym obniżają podatek dochodowy” – wyjaśnia zalety outsourcingu urządzeń drukujących na łamach Pulsu Biznesu Michał Gembal, dyrektor marketingu Arcus.

Ale to nie jedyne korzyści finansowe, jakie odnoszą firmy i instytucje, które zdecydują się na outsourcing pewnych procesów, jak np. serwis urządzeń drukujących. Według redakcji obok bezpośrednich korzyści finansowych, w postaci braku nakładów inwestycyjnych na pozyskanie urządzeń, ważne jest też przejęcie odpowiedzialności za sprzęt: od opieki serwisowej, poprzez koszty amortyzacji, ubezpieczenia, zapewnienie materiałów eksploatacyjnych czy aktualizacji oprogramowania. Skoro outsourcing lub współdzielenie zasobów mają tyle zalet dlaczego nie wszyscy się na nie decydują?

Jak przekonuje w Pulsie Biznesu Michał Gembal, nie możemy zapominać o aspekcie psychologicznym.

- „(…)Przez swoją siłę nabywczą i stan posiadania podkreślamy swój społeczny status” – twierdzi Michał Gembal. Problemem jest też brak zaufania – współdzielenie oznacza ryzyko kradzieży lub dewastacji. Dlatego ważne są odpowiednie mechanizmy zabezpieczające. Według redakcji kluczem do sukcesu tego typu usług są odpowiednio opracowane systemy, które zmniejszają ryzyko.

Arcus S.A., Kyocera Document Solutions