Rzeczpospolita: outsourcing IT rośnie w siłę | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

Rzeczpospolita: outsourcing IT rośnie w siłę

-A +A
Logo dziennika Rzeczpospolita

Jak możemy przeczytać w artykule „Inwestują w technologie, aby inni mogli z nich korzystać” opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” wykorzystanie nowoczesnych technologii nie wymaga dużych inwestycji. Firmy zlecając pewne zadania wyspecjalizowanym podmiotom mogą skoncentrować się na poprawie własnej efektywności i skuteczności.

Jako przykład partnera biznesowego przytaczana jest firma Arcus, która sprzedawała drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne Kyocera, a teraz jak wyjaśnia cytowany Prezes Michał Czeredys, że „tania drukarka do biura” zastępowana jest coraz częściej kompleksowym systemem zarządzania drukiem ARCUS Kyocera MDS. Prezes wyjaśnia też, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing druku, aby obniżyć koszty wydruku w biurze.

Jak możemy przeczytać w artykule opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” oferta Grupy Arcus wykracza poza systemy zarządzania drukiem, elektroniczny obieg dokumentów oraz korespondencji. Spółka T-matic Systems należąca do Grupy Arcus oferuje zaawansowane rozwiązania telematyczne, m.in. monitoring floty pojazdów, który pozwala na oszczędność paliwa, zmniejszenie kosztów serwisu oraz obniżenie szkodowości kierowców.

W artykule opisywane są też przykłady innych zastosowań outsourcingu takich jak : outsourcing controllingu, outsourcing systemów ERP czy outsourcing procesów HR. Więcej w dzienniku „Rzeczpospolita”.