„Rzeczpospolita” wyróżniła działania CSR Arcus | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

„Rzeczpospolita” wyróżniła działania CSR Arcus

-A +A
Logo UKJ Arcus

Wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” ukazał się dodatek redagowany we współpracy z portalem Raportcsr.pl. W dodatku opisywane są różnego rodzaju działania CSR prowadzone przez firmy. Pięć najciekawszych projektów zostało wyróżnionych przez redakcję. Wyróżnione zostały też działania CSR Arcus.

„Rzeczpospolita” i Raportcsr.pl doceniło zaangażowanie we wsparcie młodych judoków. Jak wyjaśnia w artykule redakcja, powodem wsparcia rozwoju judo w Polsce oraz klubu sportowego „Uczniowski Klub Judo Arcus z warszawskiej Białołęki są intensywne kontakty firmy z partnerami z Japonii. Grupa Arcus jest dostawcą japońskich drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera.

Ale jak podkreślają przedstawiciele firmy działania CSR Arcus skierowane na pomoc młodym judokom wynikają nie tylko z zainteresowania kulturą i tradycją Japonii, ale również z ważnych wartości promowanych przez ten sport. Judo jest wyrazem japońskiego dążenia do perfekcji i wytrwałości w pokonywaniu przeszkód. Inwestycja w „Uczniowski Klub Judo Arcus” przynosi efekty – wychowankowie zdobyli m.in. tytuł mistrza Europy kadetów, wiele medali mistrzostw Polski juniorów w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, a trzej wychowankowie klubu trafili do kadry narodowej.