Uczniowski Klub Judo UKJ Arcus Warszawa - Arcus i Kyocera wspierają młodych judoków | arcus.pl
Karta spółki na GPWGrupa Arcus FacebookGrupa Arcus Google+Profil Grupa Arcus LinkedIn

Uczniowski Klub Judo UKJ Arcus Warszawa - Arcus i Kyocera wspierają młodych judoków

-A +A
Uczniowski Klub Judo UKJ ARCUS Warszawa

Grupa Arcus od lat wspiera Uczniowski Klub Judo Arcus. Firma Arcus była też sponsorem XI Ogólnopolskiego Białołęckiego Turnieju Judo dla dzieci.

- Judo to piękny japoński sport, który wymaga od zawodników dyscypliny i ciężkiej pracy. Cieszymy się, gdy właśnie te wartości są przybliżane młodym ludziom. Ponieważ są one bliskie Grupie Arcus z dumą od lat wspieramy białołęcki klub judo, który nie tylko uczy dzieci i młodzież sportu, ale też wychowuje – mówi Michał Czeredys, Prezes Zarządu Arcus S.A. Firma ufundowała nagrody pieniężne dla medalistów.

Podczas turnieju oficjalnie ogłoszono zmianę nazwy klubu z Uczniowskiego Klubu Judo Białołęka na Uczniowski Klub Judo Arcus. Zmiana nazwy wynika z bardzo silnej relacji łączącej firmę Arcus z klubem, w związku z czym Arcus został tytularnym sponsorem klubu. W związku ze zmianą nazwy Arcus ufundował członkom klubu koszulki z nowym logo, a strona internetowa została przeniesiona pod adres: http://judoarcus.pl/.

Uczniowski Klub Judo Arcus istnieje od 2000 roku i przez 15 lat działalności trenowało w nim setki zawodników. Wielu z nich odniosło sukces: Marcin Gmurek, wychowanek klubu reprezentujący barwy AZS-AWF Warszawa jako pierwszy zawodnik w historii polskiego judo zdobył w 2010 roku tytuł Mistrza Europy, trzech zawodników UKJ Arcus Warszawa jest w kadrze narodowej judo, ośmiu w kadrze Mazowsza.

Turniej jest poświęcony pamięci Grzegorza Malika – zmarłego w 2008 roku trenera judo klubu AZS AWF Warszawa.

Arcus S.A., Kyocera Document Solutions