Maki Nagao, Expert Hardware Product Management w Kyocera Document Solutions Europe, wyjaśnia w opublikowanym w dzisiejszym wydaniu dziennika „Puls Biznesu” komentarzu, że połączenie wydajnych urządzeń drukujących i systemów zarządzania drukiem pozwalają obniżyć koszty druku. Na ich wdrożenie decydują się firmy na całym świecie.
Według Maki Nagao systemy zarządzania drukiem gwarantują bezpieczeństwo przetwarzanych danych, pozwalają kontrolować koszty druku oraz zapewniają pracownikom komfortowe i wydajne narzędzia pracy. Samo kupno wydajnych drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych to za mało.
Podobny trend widać na całym rynku IT – dwie dekady temu firmy koncentrowały się na zakupie sprzętu, czyli komputerów biurowych, dzisiaj ważniejsze jest wdrażanie systemów ERP, CRM i innych, które usprawniają procesy w firmie. Sam komputer stojący na biurku, nie gwarantuje sukcesu w biznesie.
Jak możemy przeczytać w artykule systemy zarządzania drukiem generują oszczędności dla firm. Dzięki temu przedsiębiorstwa obniżają koszty druku. Koszty związane z tworzeniem i obiegiem dokumentów (nie tylko z drukiem) potrafią pochłonąć nawet od 5 do 15 proc. przychodów dużych firm. Po drugie zmniejszając liczbę niepotrzebnych wydruków chronią środowisko naturalne, dzięki redukcji zużycia papieru, materiałów eksploatacyjnych i energii.
Z artykułu możemy się dowiedzieć, że tanie drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne Kyocera są wyposażone w bardzo trwały ceramiczny bęben, który wystarcza na ponad 100 tys. wydruków. Co ważne, jest to element niezależny od tonera, który trzeba wymieniać częściej – użytkownicy oszczędzają pieniądze i chronią środowisko, wymieniając tylko te elementy, które tego wymagają. Jak podkreśla w artykule Maki Nagao firma Kyocera cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi i nieprzypadkowo dwa lata z rzędu firma Kyocera znalazła się na liście 100 innowacyjnych firm Thompson Reuters.
W artykule możemy przeczytać, że biuro bez papieru to mit. Chociaż coraz więcej obszarów działania firmy jest digitalizowanych, to liczba wydruków wcale nie spada, a sprzedaż urządzeń drukujących od lat pozostaje na porównywalnym poziomie rok do roku. Coraz więcej systemów informatycznych generuje coraz więcej danych i raportów – drukarka i papier nadal są potrzebne nawet w bardzo nowoczesnych biurach. Badani potwierdzają, że czytanie z papierowych wydruków zwłaszcza długich materiałów jest wygodniejsze. Dzięki oprogramowaniu do zarządzania drukiem zapewnienie komfortowego dla użytkowników środowiska druku nie musi być kosztowne i uciążliwe dla środowiska.
Pełna treść artykułu znajduje się w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”.